Як відомо, в кожній рослині є речовини, які роблять її корисною. Тому можна сказати, що будь-яке «трав'яне» варення має лікувальний ефект. А отже, з розряду ласощів переходить у розряд ліків. Тож вживати його краще без фанатизму, й уважно вивчивши протипоказання.
Утім, не все те варення, що зварене з цукром: частіше тут більш доречні слова «сироп», «мед» або навіть «нектар».
Варення з м'яти
Вам знадобиться 150 г свіжої м'яти, 1 великий лимон (або невеликий лайм і половину лимона). Також приготуйте 300 г дрібного цукру і 300 мл води.
М'яту порубайте ножем і складіть у глибоку каструлю.
Лимон і лайм наріжте тонкими кружечками разом зі шкіркою. Видаліть кісточки. Покладіть часточки до м'яти. Часточки цитрусових і м'яту залийте всією водою і зваріть своєрідний компот. Варіть суміш під кришкою протягом 10-15 хвилин на дуже повільному вогні. Зніміть каструлю з вогню і дайте суміші охолонути та настоятися. Настоювання проводьте годин 10-12 годин.
Процідіть суміш і вилийте рідину в невеликий мідний таз для варення. Можете використовувати чашу мультиварки. Якщо збираєтеся її використовувати, упевніться, що в неї є функція «Варення».
В ароматний відвар висипте весь цукор і акуратно перемішайте. Покладіть у напівфарбікат кілька свіжих листочків м'яти - це вже для краси. Варіть варення з м'яти 5-7 хвилин з моменту закипання. Під час варіння не забудьте зняти пінку.
Варення з квіток чорної бузини
Для аромату чорної бузини навесні у всіх один епітет - «дурманний». І це справді так. Але з нею потрібно бути особливо обережним: усі частини рослини помірно отруйні, за винятком квіток. Суцвіття і ягоди чорної бузини слугують сировиною для лікарських препаратів, а також основою для різноманітних відварів і настоїв у народній медицині.
А ще з них виходить корисне і зі своєю смаковою «особливістю» варення, для якого нам знадобиться:
2 ст. (з гіркою) квіток чорної бузини
1 ст. цукру
1 ст. води.
Приготування:
Грона квітучої бузини потрібно промити, обсушити й обірвати з них квітки. Закінчивши це запаморочливе заняття, заливаємо все гарячим сиропом із цукру з водою. Залишаємо на 12 годин (а краще на добу). Потім знову ставимо на вогонь і даємо покипіти хвилин 20. Варення готове, можна закривати!
«Мед» із акації
Спочатку доведеться обірвати й видалити квітколожа, квітконіжки та тичинки. Решту білих квіток - їх знадобиться приблизно 250 г - промиваємо в холодній воді з 0,5 ч. л. лимонного соку або лимонної кислоти, щоб не потемніли, і відкидаємо на друшляк.
Тим часом варимо сироп із цукру і води в пропорції 1:1 (на наші 250 г потрібно взяти 1 кг цукру і 1 л води). Потім закладаємо в нього квітки і томимо на повільному вогні хвилин 10-15. Знімаємо з вогню, розливаємо по баночках і закриваємо.
«Мед» із квіток каштана
Для приготування квітково-каштанового меду наливаємо в посуд для варіння 1 л води і доводимо до кипіння. Потім беремо 300 г квіток, ділимо на 3 частини й по черзі опускаємо їх в окріп (кожна партія виймається тільки після того, як увариться до розм'якшення). Проціджуємо, засипаємо цукор і варимо на слабкому вогні приблизно 30 хвилин.
Варення із соснових шишок
Шишки для варення потрібні молоді - ще зелені (зазвичай вони бувають такими наприкінці весни - на початку літа, не пізніше). Зрозуміло, що, як і будь-яку природну сировину, не слід збирати їх уздовж автомобільних трас і залізничного полотна, поруч із промисловими підприємствами й навіть просто в межах міста - інакше ніякої користі від варення не бачити.
Беремо в рівних частинах (за об'ємом) шишки, воду і цукровий пісок. Шишки перебираємо, очищаємо від сміття і промиваємо. Воду доводимо до кипіння в тазу або великій каструлі; висипаємо в киплячу воду цукор, розмішуємо, поки він повністю не розчиниться. Потім висипаємо в сироп підготовлені шишки і знову доводимо до кипіння.
Кип'ятимо 5 хвилин, вимикаємо, накриваємо таз рушником і залишаємо холонути. Потім ще двічі повторюємо цикл: доводимо до кипіння, 5 хвилин варимо, вимикаємо, охолоджуємо. Третього разу, вимкнувши, розкладаємо гаряче варення по стерилізованих банках, закатуємо, укутуємо й залишаємо доти, доки не охолоне повністю (приблизно на добу).
Comments powered by CComment